Využitie

Kulíšek je doplnok výživy, ktorý je vhodný pre všetkých tých, ktorí sú ohrození dehydratáciou. Výhodou je, že sa môže podávať už deťom od útleho novorodeneckého veku, ako aj dospelým, seniorom, športovcom či tehotným a kojacim ženám. Používa sa na zavodnenie (rehydratáciu) organizmu a doplnenie adekvátneho množstva iontov.

Vedeli ste, že dehydratácia je vážny problém a môže vyústiť až do život ohrozujúcej situácie?

Deti

Deti sú často náchylnejšie na vracanie a hnačkové ochorenia, či už infekčného alebo neinfekčného pôvodu. Vtedy ich telo musí čeliť nadmerným stratám tekutín a solí. Stratenú vodu a minerály je potrebné urýchlene doplniť. Obzvlášť u malých detí alebo ťažko chorých, môže dehydratácia viesť až ku hospitalizácii preto ju netreba podceniť. Kulíšek je výborný v tom, že sa môže podávať deťom už v útlom novorodeneckom veku a to od ukončeného 1. týždňa života. Organizmu totiž nestačí doplniť samotnú vodu, potrebuje aj adekvátne množstvo minerálov a solí. Práve Kulíšek obsahuje optimálne zloženie daných solí a glukózy.

Pre dojčatá od ukončeného 4. mesiaca života je tu Kulíšek Forte. Vďaka extraktu z ďumbiera pôsobí priaznivo na tráviaci systém a ukľudňuje žalúdok.

Dospelí

V dospelom veku sa nám dehydratácia taktiež nevyhýba. Najčastejšie k nej dochádza pri akútnych ochoreniach tráviacej sústavy, hnačkách, horúčke, pri užívaní širokospektrálnych antibiotík alebo pri cestovaní. Ďalšou veľmi rizikovou skupinou sú osoby, ktoré podstupujú chemoterapiu v rámci onkologickej liečby. Najčastejšími vedľajšími účinkami chemoterapeutík sú zvracanie a hnačky. Aj napriek užívaniu silných antiemetík (lieky proti zvracaniu) je kľúčové dopĺňať do organizmu všetky potrebné živiny a minerály, aby sa telo mohlo správne regenerovať. Kulíšek obsahuje adekvátny pomer vody a solí a preto sa odporúča aj u onkologických pacientov. Organizmus môže strácať vodu aj po konzumácii alkoholu. Prínosné využitie má aj ako iontový nápoj po športe a napomáha pri chudnutí.

Športovci

U športovcov môže byť často pocit smädu potlačený či už vôľou, alebo tréningom a preto nie je dobrým ukazovateľom množstva vody v organizme. Podľa rôznych štúdií je známe, že ak dôjde k poklesu tekutín, aj výkon športovca sa zníži. Preto je potrebné pravidelné doplňovanie tekutín pred, počas a aj po fyzickej aktivite. Kompenzácia tekutín by mala prebiehať pravidelne v priebehu cvičenia. Zvýšené potenie a ďalšie straty tekutín močom pokračujú aj po fyzickej aktivite. Nevyhnutná je preto adekvátna rehydratácia. Ak športový výkon trvá viac ako hodinu, odporúčame do pitného režimu zaradiť aj iontové nápoje ako je Kulíšek, ktorý obsahuje primerané množstvo minerálov a potrebných zložiek na zregenerovanie organizmu.

Seniori

Čím je človek starší, tým automaticky menej pociťuje smäd, preto je riziko dehydratácie u seniorov vyššie. To býva veľkým problémom, pretože v ich organizme dochádza k poklesu vody bez toho, aby si to vôbec všimli. Veľa starších ľudí má rôzne zdravotné komplikácie či už pohybové, ktoré ich obmedzujú v tom, aby si vôbec po ten pohár vody zašli, užívajú rôzne lieky, ako napríklad na vysoký krvný tlak, ktoré môžu mať diuretické (odvodňovacie) účinky, alebo jednoducho zabudnú dodržiavať pitný režim. S pribúdajúcim vekom je preto dodržiavanie správneho pitného režimu náročnejšie, no o to dôležitejšie. Kulíšek vďaka svojmu adekvátnemu zloženiu vody a minerálov napomáha udržiavať v kondícii aj seniorov.