Liečba Dehydratácie – ako s ňou zatočiť?

Dehydratácia je stav, ktorý sa nám nevyhýba počas celého roka. Rovnako spoľahlivo môže nastať počas horúcich dní ako v zime, keď za oknom vládne mráz. Problémom je, že jej príznaky sú ťažko rozpoznateľné a je sprievodným javom aj pri užívaní liekov, rôznych chronických i akútnych ochoreniach a nevyhýba sa ani ľuďom, ktorí pravidelne športujú a ich organizmus je zaťažený fyzickou aktivitou. Stav dehydratácie prichádza náhle a ohrozuje ľudí aj pri hnačkách či zvracaní vyvolanom rôznymi podnetmi.

Ako dehydratáciu účinne liečiť?

Prvým krokom pri liečbe by malo byť doplnenie vhodných tekutín. Voda sa v našom organizme vstrebáva rýchlo a tak môžu príznaky ľahkej dehydratácie zmiznúť v priebehu niekoľkých minút.

Problémom je, že spolu s vodou náš organizmus opúšťajú aj minerálne látky, ktoré telo potrebuje pre zabezpečenie homeostázy – rovnovážneho stavu organizmu, počas ktorého dokážu spoľahlivo fungovať. V prípade, že je organizmus zaťažený strednou alebo ťažkou dehydratáciou, ktorá vzniká pri stavoch akútnych hnačiek, je potrebné spolu s tekutinami prijať i minerály. Ideálne spojenie je iontový nápoj Kulíšek, ktorý je vhodný pre deti i dospelých.

Čo iontový nápoj predstavuje?

Pre telo, ktoré sa nachádza v stave dehydratácie, nie je dôležité len zastúpenie tekutín, minerálnych látok a glukózy, ale tiež to, aby sa dané látky vyskytovali v správnych koncentráciách. Prečo je to tak? Dôvod je veľmi jednoduchý – aby ich telo mohlo cez tráviacu sústavu vstrebať a mohli sa plnohodnotne ujať svojej úlohy. Problémom však je, že namiešať správnu koncentráciu látok je naozaj ťažká úloha. Avšak, produkt Kulíšek dokázal nájsť harmonické zloženie, ktoré dodá telu všetky potrebné látky, o ktoré pri strate tekutín prichádza.

Kedy je najlepší čas siahnuť po iontovom nápoji?

Obecne platí zásada, že čím skôr siahnete po tekutinách už pri prvých príznakoch dehydratácie, tým lepšie pre svoj organizmus urobíte. Hoci to na prvý pohľad nemusí byť očividné, dehydratácia je nebezpečná v každom veku. Prieskumy odhadujú, že hnačkou trpí každý človek približne trikrát za rok, pričom u detí a kojencov je toto číslo vyššie a to z dôvodu ich menšej odolnosti voči patogénom spôsobujúcim toto akútne ochorenie. V prípade zvracania a podráždeného žalúdku je dobrým nápadom siahnuť po Kulíšek Forte, ktorého zloženie je obohatené o zázvor. Zázvor sa všeobecne vyznačuje svojim dobrým vplyvom na tráviacu sústavu a pomoc pri upokojení podráždeného žalúdka.

Je možné užívať iontový nápoj spolu s liekmi proti hnačke?

Lieky proti hnačke patria k najrýchlejšej úľave pri tomto akútnom a nepríjemnom ochorení. Výhodou iontového nápoju Kulíšek je nielen fakt, že ho môžete užívať spolu s liekmi proti hnačke, ale i fakt, že pomáha regenerovať podráždený organizmus a tým umožní liekom proti hnačke účinkovať rýchlejšie a efektívnejšie. Z toho dôvodu sa vám pri jeho skorom užití nevyvinie stredná až ťažká dehydratácia, ktorá sa pokladá za život ohrozujúci stav a nastupuje ruka v ruke s dlhotrvajúcimi tráviacimi ťažkosťami. Glukóza obsiahnutá v preparáte Kulišek rovnako pomáha navrátiť stratenú energiu.

Koľko iontového nápoja je potrebné vypiť?

V zásade sa množstvo iónov, ktoré telo potrebuje prijať odvíja od niekoľkých faktorov. Prvým je stav dehydratácie, veľkosť a vyspelosť organizmu a dôležité je tiež ako dlho je už organizmus vystavený strate tekutín. O konkrétnom dávkovaní sa dočítate viac v informáciách o produkte. Odporúčame dodržiavanie stanoveného objemu, pretože len tak môže produkt Kulíšek správne fungovať.